Lek. med. Jacek Pełka - specjalista neurolog
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (2003-2009). W latach 2009-2010 odbyłem staż podyplomowy w USK nr 1 w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam w jednym z najlepszych ośrodków neurologicznych w centrum kraju - I Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi. W roku 2017 zdałem egzamin specjalizacyjny i uzyskałem tytuł specjalisty neurologa (tytuł równoważny z II stopniem specjalizacji). Obecnie z Łodzią związany jestem także poprzez moją pracę naukową.
Jestem również pracownikiem:
- Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu
- Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Wykonuję samodzielnie badania USG Doppler naczyń domózgowych i USG Doppler przezczaszkowy.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
W swej praktyce klinicznej spotykam się z pacjentami cierpiącymi na:
- Bóle głowy
- Stwardnienie Rozsiane
- Bóle krzyża i inne schorzenia kręgosłupa, m. in. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
- Zawroty głowy
- Choroby naczyniowe Ośrodkowego Układu Nerwowego, m. in. po udarze mózgu
- Padaczkę
- Choroby nerwów obwodowych
- Bóle przewlekłe, m.in. bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, bóle w chorobach nowotworowych
- Chorobę Parkinsona
- Guzy i inne choroby rozrostowe układu nerwowego
- Zespół niespokojnych nóg
- Drżenia
- Dystonie
- Dolegliwości po omdleniach
- Zaburzenia widzenia
- Inne choroby układu nerwowego.
Moim celem zawodowym jest regularne dokształcanie się. Nie jest mi obce konsultowanie trudniejszych pacjentów z innymi specjalistami, gdyż wyznaję zasadę, że lekarz uczy się całe swoje życie zawodowe.
Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i holistycznie, gdyż każdy chory potrzebuje inną ilość czasu na zrozumienie swojej choroby oraz wymaga innej ścieżki diagnostyczno-leczniczej.
W trakcie specjalizacji doskonaliłem swoje umiejętności z medycyny ogólnej w wielu dodatkowych miejscach pracy, co pozwoliło mi zdobyć duże doświadczenie kliniczne. Pracowałem m. in. z pacjentami zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego w Łodzi, co pozwoliło mi poznać życie chorych i ich problemy dnia codziennego. Dało mi to szerszy obraz na trudności, z którymi się zmagają.
Współpracuję z wieloma specjalistami z różnych dziedzin (m. in. neurochirurgia, rehabilitacja, laryngologia, okulistyka, psychiatria, neurologia dziecięca, onkologia, kardiologia, stomatologia, urologia, chirurgia, dermatologia, medycyna paliatywna, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, nefrologia i inne), z którymi często omawiam wyniki badań swoich pacjentów, celem ustalenia jak najlepszej diagnozy i leczenia.
Przyjmuję głównie osoby dorosłe oraz starsze dzieci.
Małe dzieci zbadam, ocenię neurologicznie i jeżeli zauważę coś niepokojącego, pokieruję do doświadczonych kolegów specjalizujących się w neurologii dziecięcej.