O mnie

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (2003-2009). W latach 2009-2010 odbyłem staż podyplomowy w USK nr 1 w Łodzi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam  w jednym z najlepszych ośrodków neurologicznych w centrum kraju - I Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi. W roku 2017 zdałem egzamin specjalizacyjny i uzyskałem tytuł specjalisty neurologa (tytuł równoważny z II stopniem specjalizacji). Obecnie z Łodzią związany jestem także poprzez moją pracę naukową.

Prowadzę samodzielnie przy ww. Klinice Neurologii - Poradnie Neurologiczną zajmującą się leczeniem 

,,Migreny i bólów głowy''. Konsultuje w niej najtrudniejsze przypadki z całego regionu, mam możliwość przedyskutowania trudniejszych pacjentów z ekspertami w tej dziedzinie. Prowadzę rekrutację do najnowocześniejszego leczenia za pomocą przeciwciał monoklonalnych przeciw CGRP - nowej obiecującej terapii w leczeniu migreny przewlekłej.
W ww. poradni przyklinicznej mam też kontrakt na przyjmowanie pacjentów w ramach Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego.
Ukończyłem szkolenia z zakresu inwazyjnego i nieinwazyjnego leczenia bólu w obrębie szyi i kończyny górnej oraz leczenia zespołów bólowych w odcinku lędźwiowym i kończyny dolnej. Są to najnowocześniejsze obecnie metody leczenia bólu, mogące ograniczyć ilość przyjmowanych leków, co jest bardzo ważne zwłaszcza u osób starszych oraz nadwrażliwych na leki doustne. Metody leczenia przeze mnie wykonywane pozwalają na precyzyjne podanie leku i preparatu do blokady nerwowej pod kontrolą USG. Można przez to uniknąć powikłań związanych z za dużą dawką leku oraz nieprecyzyjnego zlokalizowania nerwu ,, na ślepo''.
M. in. wykonuje pod kontrolą USG: blokada stawów międzywyrostkowych we wszystkich odcinkach kręgosłupa, blokady selektywne korzeniowe w odcinku szyjnym i lędźwiowo-krzyżowym, blokady splotu barkowego, blokady nerwu nadłopatkowego, blokady stawów barkowych oraz blokadę nerwów obwodowych w leczeniu bólu: n. pośrodkowego, n. łokciowego i n. promieniowego. Dodatkowo wykonuje w dni zabiegowe zewnątrzoponowe blokady przez rozwór krzyżowy (caudal epidural block), blokady w obrębie stawu krzyżowo – biodrowego, blokady w zespole mięśnia gruszkowatego.


Jestem również pracownikiem:

 • Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu
 • Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim 


Wykonuję samodzielnie badania USG Doppler naczyń domózgowych i USG Doppler przezczaszkowy.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. 


W swej praktyce klinicznej spotykam się z pacjentami cierpiącymi na:

 • Bóle głowy
 • Stwardnienie Rozsiane 
 • Bóle krzyża i inne schorzenia kręgosłupa, m. in. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
 • Zawroty głowy
 • Choroby naczyniowe Ośrodkowego Układu Nerwowego, m. in. po udarze mózgu 
 • Padaczkę
 • Choroby nerwów obwodowych
 • Bóle przewlekłe, m.in. bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, bóle w chorobach nowotworowych
 • Chorobę Parkinsona
 • Guzy i inne choroby rozrostowe układu nerwowego
 • Zespół niespokojnych nóg
 • Drżenia
 • Dystonie
 • Dolegliwości po omdleniach
 • Zaburzenia widzenia
 • Inne choroby układu nerwowego.


Moim celem zawodowym jest regularne dokształcanie się. Nie jest mi obce konsultowanie trudniejszych pacjentów z innymi specjalistami, gdyż wyznaję zasadę, że lekarz uczy się całe swoje życie zawodowe.


Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i holistycznie, gdyż każdy chory potrzebuje inną ilość czasu na zrozumienie swojej choroby oraz wymaga innej ścieżki diagnostyczno-leczniczej. 

W trakcie specjalizacji doskonaliłem swoje umiejętności z medycyny ogólnej w wielu dodatkowych miejscach pracy, co pozwoliło mi zdobyć duże doświadczenie kliniczne. Pracowałem m. in. z pacjentami zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego w Łodzi, co pozwoliło mi poznać życie chorych i ich problemy dnia codziennego. Dało mi to szerszy obraz na trudności, z którymi się zmagają.

Współpracuję z wieloma specjalistami z różnych dziedzin (m. in. neurochirurgia, rehabilitacja, laryngologia, okulistyka, psychiatria, neurologia dziecięca, onkologia, kardiologia, stomatologia, urologia, chirurgia, dermatologia, medycyna paliatywna, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, nefrologia i inne), z którymi często omawiam wyniki badań swoich pacjentów, celem ustalenia jak najlepszej diagnozy i leczenia. 

Przyjmuję głównie osoby dorosłe oraz starsze dzieci.

Małe dzieci zbadam, ocenię neurologicznie i jeżeli zauważę coś niepokojącego, pokieruję do doświadczonych kolegów specjalizujących się w neurologii dziecięcej.

 

 

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

on line 03
 

Aquapark Kalisz
Gabinet Neurologiczny

Kalisz 62-800, ul. Sportowa 10 (PARTER REHABILITACJA)

Neurolog Jarocin, Pleszew.

Łowicz
Gabinet Neurologiczny

Łowicz 99-400 ul. Długa 20d

Neurolog Skierniewice, Sochaczew, Głowno

Poradnia ARKA
Gabinet Neurologiczny

Ostrów Wielkopolski 63-400, ul. Dembińskiego 20/5

Neurolog Ostrów Wielkopolski